„Stawiamy na jakość” – Rudpol-OPA laureatem

7 maja w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbyła się Gala Święta Europy – organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość stała się okazją do uhonorowania firm oraz osób, które swoją postawą, działaniami i przekonaniami udowodniły, że Polska ma swoje należne miejsce w Europie. Program Stawiamy na Jakość skierowany jest do firm i organizacji, które mają wdrożony i certyfikowany system ISO i dla których nadrzędną ideą jest dbałość o jakość swoich usług i produktów oraz wdrożonych standardów zarządzania. W tym roku laureatem programu została firma Rudpol-OPA. Certyfikat z rąk Tadeusza Donocika – Prezesa Izby oraz Pawła Pawelca – Wiceprezesa Tytularnego oraz Prezesa Delegatury w Chorzowie odebrał Prezes Zarządu Spółki Piotr Antonowicz.

W dalszej części gali, którą poprowadził Mirosław Najnert – aktor i dyrektor Teatru „Korez” w Katowicach, wręczono Złote Laury, które otrzymali Janusz Romik – Zakład Budowlany Janusz Romik, oraz Bartosz Satała – Prezes Zarządu Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wręczono także Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej – specjalne, najwyższe wyróżnienie tej organizacji, przyznawane osobom, które działają na rzecz budowania samorządu gospodarczego w Polsce oraz efektywną z nim współpracują. Wyróżnienie to otrzymali: Jerzy Bębenek – Prezes firmy Transbej oraz Jerzy Kędziora – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie, drugi raz w historii, najważniejszego wyróżnienia tego wieczoru – „Pereł Europy” – są to nagrody przyznawane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii nagrody otrzymują osoby, instytucje i firmy, które efektywnie wykorzystały możliwości rozwojowe i inwestycyjne płynące ze środków unijnych. Nagrodę otrzymali: Kompleks „Sztygarka”, oraz Andrzej Kotala – Prezydent Chorzowa. Druga kategoria, to kategoria honorowa, Specjalne Perły Europy przyznawane są osobom szczególnie zasłużonym i zaangażowanym w promowanie europejskich wartości oraz krzewienie idei integracji i tożsamości europejskiej. Nagrodę w tej kategorii otrzymali: Jan Klimek – Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Chorzowie, oraz Elżbieta Bieńkowska – Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Galę zakończył występ Stanisława Sojki z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *